fbpx

faqCZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

W tej sekcji umieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane
pytania. Jeśli nie znajdziesz informacji, których poszukujesz
napisz do nas lub zadzwoń.

Najem długoterminowy, a leasing - jakie są różnice?

Długoterminowy najem pojazdu z auto-planeta.pl charakteryzuje się tym, że mogą z niego skorzystać zarówno klienci firmowi i indywidualni. Płacąc jedną miesięczną ratę najmu klient nie musi martwić się o serwisowanie pojazdu, wymianę opon, ubezpieczenie, zabezpieczenie likwidacji szkód komunikacyjnych i mechanicznych czy samochód zastępczy. Dodatkowo wynajmując pojazd klient ma prawo pierwokupu auta po zakończonej umowie na korzystnych warunkach. Leasing choć tak bardzo popularny wśród przedsiębiorców może być również formą finansowania dla klientów indywidualnych. Jego główną cechą jest to, że korzystający z pojazdu odpowiada indywidualnie za jego serwisowanie, ubezpieczenie i naprawy. Wykup pojazdu po wygaśnięciu umowy leasingowej jest obligatoryjny. Leasing może przynieść korzystającemu szereg korzyści podatkowych oraz stałe koszty finansowania pojazdu.

Co oznacza wkład własny?

Wkład własny to pewna kwota, którą możesz wnieść podczas podpisywania umowy. Odpowiada ona części wartości leasingowanego lub najmowanego pojazdu. Wniesienie wkładu własnego wpływa na zmniejszenie raty miesięcznej oraz zmniejsza kwotę wykupu w przyszłości.

Kto może skorzystać z oferty leasingu motocykla?

Z oferty leasingu motocykli mogą skorzystać zarówno klienci firmowi jak i indywiudalni. Leasing "na firmę" często wiąże się z dodatkowymi korzyściami podatkowymi, jak: zwrot podatku VAT, jeżeli firma jest płatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) oraz zawarcie w kosztach uzyskania przychodu raty leasingowej. Nie oznacza to jednak, że leasing może być atrakcyjny wyłacznie dla przedsiębiorców. Biorąc pod uwagę fakt, że całościowy koszt leasingu jest na ogół niższy od kosztu pożyczki dla adekwatnego okresu umowy (oprocentowanie leasingu jest na ogół niższe od oprocentowania pożyczki), również klienci indywiudalni powinni rozważyć tą opcję finansowania.

Czy nie prowadząc firmy mogę skorzystać z leasingu?

Z auto-planeta.pl możesz skorzystać z leasingu bez konieczności prowadzenia działalności gospodarczej. Wszystkim zainteresowanym tym rozwiązaniem proponujemy leasing konsumencki. Możesz wybrać samo finansowanie pojazdu, badź poszerzyć zakres umowy o obsługę serwisową, ubezpieczenie, GAP, samochód zastępczy czy system lokalizacji GPS zawarte w jednej miesięcznej racie.

Czy w leasingu bądź najmie obowiązują limity przebiegu?

W przeciwieństwie do wielu ofert dostępnych na rynku współpracując z auto-planeta.pl nie jesteś ograniczony sztywnymi limitami przebiegu pojazdu. W przypadku leasingu przebieg nie ma żadnego znaczenia, ponieważ to korzystający ponosi koszty serwisu. W przypadku umowy najmu długoterminowego zadeklarowany przebieg roczny wpływa na wysokość części serwisowej raty, ale to Ty decydujesz o jego wysokości.

Jak obniżyć koszty najmu lub leasingu?

Dokładnie określ potrzebne parametry umowy, a zwłaszcza okres, na jaki chciałbyś ją zawrzeć oraz deklarowany przebieg pojazdu w przypadku najmu. Skorzystanie z dodatkowych rozwiązań, takich jak lokalizator GPS w pojeździe pozwala na obniżenie składki ubezpieczenia pojazdu, a nawet obniżenie wymaganego wkładu własnego.

Nie znalazłem poszukiwanych warunków finansowania - co powinienem zrobić?

Zarówno kalkulator raty najmu jak i leasingu zostały stworzone w oparciu o bazowe i najczęściej wybierane parametry finansowania. Nie oznacza to jednak, że auto-planeta.pl ogranicza się wyłącznie do prezentowanych w kalkulatorze ofert. Każdego klienta traktujemy indywidualnie, dobierając modele finansowania do przedstawionych nam potrzeb. Potrzebujesz większego rocznego przebiegu pojazdu? Okres umowy nie spełnia Twoich oczekiwań? Chciałbyś zwiększyć wartość wykupu auta? Napisz do nas! Z chęcią podejmiemy wyzwanie przygotowania Twojej wymarzonej oferty.

Czym jest wartość rezydualna pojazdu?

Wartość rezydualna pojazdu to szacowana wartość pojazdu na koniec umowy leasingu lub najmu długoterminowego. Innymi słowy jest to kwota, jaką wart będzie dany pojazd w momencie zakończenia umowy o finansowanie.

Na co wpływa wartość rezydualna pojazdu?

W przypadku najmu długoterminowego wysoka wartość rezydualna pojazdu pozwala na obniżenie mięsięcznej raty finansowej. Jest to związane z faktem, że w tej formie finansowania korzystający spłaca jedynie utratę wartości pojazdu. Im mniejsza różnica pomiędzy cenę zakupu pojazdu, a jego szacowaną wartością na koniec umowy najmu, tym niższe miesięczne koszty. W przypadku leasingu wysoka wartość rezydualna pojazdu jest równie istotna dla korzystającego. Pozwala ona na zachowanie wysokiej wartości pojazdu, a tym samym na możliwie większy zysk w przypadku zbycia pojazdu wykupionego na zakończenie umowy leasingowej.

Jak uzyskać wysoką wartość rezydualną pojazdu?

Elemenatmi wpływającymi na uzyskanie wysokiej wartości rezydualnej pojazdu są przede wszystkim: marka i model pojazdu, wersja silnikowa, konfiguracja wyposażenia, kolor oraz koszty eksploatacji danego auta. Wybierając samochód z auto-planeta.pl możesz mieć pewność, że nasz zespół ekspertów starannie analizuje wszystkie powyższe aspekty w celu przygotowania dla Ciebie najlepszej oferty.

Jaki jest maksymalny wykup pojazdu w leasingu?

W przypadku klasycznej umowy leasingu operacyjnego maksymalny wykup pojazdu zależy od okresu umowy. Dla 24 miesięcy może to być nawet 40%, dla 36 miesięcy 30% itd. W przypadku umów leasingowych powyżej 72 miesięcy wykup nie może być wyższy niż 1%. Jeżeli jednak zależy Ci na zwiększeniu wartości wykupu ponad standardowy zakres - napisz do nas. Nasi eksperci przygotują dla Ciebie rozwiązania, dzięki którym będzie to możliwe.

Czy mogę wnieść wkład własny do umowy najmu długoterminowego?

Wniesienie wkładu własnego do finansowania pojazdu w ramach umowy najmu długoterminowego jest jak najbardziej możliwe. Dzięki takiemu zabiegowi można zmniejszyć miesięczną ratę najmu lub kwotę wykupu pojazdu na zakończenie umowy. Ponadto może to być dla Ciebie korzystne rozwiązanie pod kątem podatkowym. Wkład własny może bowiem stanowić koszty uzyskania przychodu. Jeżeli więc Twój biznes podlega sezonowym wachaniom warto wpłacić wkład własny w okresie wysokich przychodów, by obniżyć ratę w okresie recesji.

Dlaczego leasing lub najem?

Z oferty leasingu bądź najmu mogą skorzystać zarówno klienci firmowi jak i indywiudalni. Leasing "na firmę" często wiąże się z dodatkowymi korzyściami podatkowymi, jak: zwrot podatku VAT, jeżeli firma jest płatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) oraz zawarcie w kosztach uzyskania przychodu raty leasingowej. Nie oznacza to jednak, że leasing/najem może być atrakcyjny wyłącznie dla przedsiębiorców. Biorąc pod uwagę fakt, że całościowy koszt leasingu/najmu jest na ogół niższy od kosztu pożyczki dla adekwatnego okresu umowy (oprocentowanie leasingu jest na ogół niższe od oprocentowania pożyczki), również klienci indywiudalni powinni rozważyć tą opcję finansowania.

Czym jest leasing konsumencki?

Leasing konsumencki to propozycja dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Współpracujac z auto-planeta.pl możesz sfinansować wymarzony pojazd w formie leasingu jako osoba fizyczna. Wystarczy, że wybierzesz przedmiot leasingu i określisz paramtery finansowe, a my przygotujemy dla Ciebie najlepsze oferty.

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej.

-->