fbpx

Kredyt samochodowy

Czym jest

Doradcy auto-planeta.pl przygotują dla Ciebie rozwiązania w zakresie kredytu na samochód. Pozyskane w ten sposób środki możesz przeznaczyć na zakup nowego lub używanego pojazdu. Mogą to być samochody osobowe, dostawcze, motocykle i wiele innych. Kredyt samochodowy może zaciągnąć zarówno osoba fizyczna jak i firma. Na rynku istnieje wiele rodzajów tej formy finansowania. Pierwszy z nich to standardowy kredyt samochodowy, który polega na comiesięcznej spłacie rat kapitałowo-odsetkowych przez czas określony w umowie kredytowej. Kolejny rodzaj wymaga od kredytobiorcy posiadania środków własnych, które odpowiadają 50% bądź 60% wartości pojazdu. W harmonogramie tego kredytu znajduje się wyłącznie jedna rata. Po wpłacie 50%-60% (tzw. kredyt 50/50 lub 60/40), kolejne środki uregulujesz po upływie określonego w umowie czasu np. roku. Jeszcze inny rodzaj to kredyt balonowy. Wybierając tą opcję dokonujesz regularnych spłat, stanowiących np. 80% wartości pojazdu. Ostatnia rata natomiast jest równa pozostałej wartości samochodu, czyli w tym przypadku 20%.

Auto-planeta.pl oferuje kredyt na:

Chcesz policzyć leasing na dowolny pojazd nowy lub używany?

Przejdź na www.leasinguje.pl
PRZEJDŹ DO STRONY

Dlaczego warto?

Jak działa?

Kredyt samochodowy jest rodzajem kredytu celowego, czyli takiego, który musi być przeznaczony na zakup konkretnych rzeczy, w tym przypadku pojazdów. Za środki z kredytu samochodowego można jednak nabyć nie tylko samochody, co może sugerować nazwa tego produktu finansowego. Pojazdy obejmują także przyczepy, kampery, motocykle, skutery, quady, traktory, maszyny budowlane, a nawet łodzie motorowe. Kredyty samochodowe udzielane są na nowe lub używane pojazdy, które posiadają ważny dowód rejestracyjny.

Jaki kredyt wybrać?

Wiele osób chcących kupić pojazd zadaje sobie pytanie co wybrać: kredyt samochodowy czy gotówkowy? Oba mogą być przeznaczone na zakup nowego lub używanego samochodu. Odpowiedź w tym przypadku jest jednak bardzo prosta. Bardziej opłaca się kredyt samochodowy, ponieważ jest on po prostu tańszy. Dlaczego? Rożnica wynika głównie z kilku form zabezpieczenia. Banki udzielając kredytu samochodowego mają szereg różnych zabezpieczeń na wypadek braku spłaty. Najczęściej jest to zastaw rejestrowy, przywłaszczenie na zabezpieczenie i cesja z polisy AC. Kredyt gotówkowy jest wyżej oprocentowany, ponieważ nie ma on tylu zabezpieczeń co kredyt samochodowy, dlatego też musi być zwyczajnie droższy.

Zainteresowała Cię ta forma finansowania pojazdu? Napisz do nas! Wspólnie przygotujemy najlepszą ofertę.

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.  Dowiedz się więcej.